تبلیغات در گوگل چیست؟

همه ی کسب و کارها روزانه به دنبال تبلیغاتی هستند که با کمترین وقت و کمترین سرمایه، بیشترین فروش و سود را تجربه کنند. ما به آنها تبلیغ در گوگل پیشنهاد می دهیم. چرا که هر کسب و کاری برای فروش خود سایت دارد و سایت داشتن به تنهایی کافی نمی باشد. باید کاری کنید که سایت شما بین رتبه های برتر جست و جوی گوگل قرار گیرد. شما برای این کار نیاز به این دارید که در گوگل تبلیغ کنید. امروزه یکی از محبوب ترین و معروف ترین تبلیغ ها تبلیغات در گوگل به شمار می رود، طوری که بیش از 90% درآمد گوگل از طریق گوگل ادوردزمی باشد.

راه و روش تبلیغاتی در گوگل چگونه است؟

در گذشته، تبلیغات محدود به کاغدهای روزنامه، مجلات و بنرهای تبلیغاتی بود که با اینکه به طیف گسترده ای از مردم نشان داده می شد اما نتیجه ی مطلوب را نمی شد گرفت. چرا که به مخاطب های هدف آن کسب و کار توجه زیادی نمی شد. و به هر شخص که به آن تبلیغ یا خدمات علاقه داشت یا نداشت نشان داده می شد، با اینکه هزینه های زیادی هم برای این تبلیغات صرف می شد اما بازدهی خوبی نداشت گاهی حتی همان هزینه ی تبلیغات هم برای صاحبان مشاغل جبران نمی شد.

اما امروزه روش های متفاوت و بهتری وجود دارد که هر صاحب کسب و کار را بتواند به فروش پر سود برساند. مثل تبلیغ در اینستاگرام، تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی و تبلیغات در گوگل.

اشتراک روش های امروزی با روش های گذشته در این است که به طیف گسترده ای از مردم نشان داده می شود اما تفاوت اساسی و مهمی وجود دارد که برعکس راه و روش های قدیمی، امروزه تبلیغات هر کسب و کار متمرکز بر مخاطب های هدف خود است. حال سوال این است بین این شبکه های اجتماعی کدام یک پر سودتر نسبت به بقیه است؟

همان طور که می دانید این مقاله راجع به تبلیغات در گوگل است و با تحقیق های بسیار به این نتیجه رسیدیم که تبلیغات در گوگل بهترین راه برای فروش پر سود است.

فروشگاهی را تصور کنید، که در انتهای یک بازار گیر افتاده است و چراغ های آن هم سوخته باشد، کسی به آن فروشگاه می رود؟ کسی از آن فروشگاه خرید می کند؟ مطمئنم همه شما در دلتان گفته اید خیر.

سایت هم همین وضعیت را دارد، اگر برای آن تبلیغات نکنید سابت شما میان نتایج جست و جوی گوگل نشان داده نمی شود و وقتی میان جست و جوهای گوگل نباشد پس کسی از آن بازدید نمی کند و مانند همان فروشگاه می شود. پس ما برای دیده شدن نیاز به بازدید کننده و تبلیغات داریم.

حال چگونه سایت ها را با کمک گوگل ادز نشان دهیم؟

وقتی عبارتی را در گوگل سرچ می کنیم، در صفحه اول اول گوگل به ما ۱۰ سایت برتر را نشان می دهد که این سایت ها با سئو در رتبه های برتر قرار گرفته اند. اما غیر از این سایت ها گوگل ۷ سایت را با کمک گوگل ادز در رتبه های برتر صفحه اول نشان می دهد که حتی بالاتر از سایت های سئویی می توانند قرار بگیرند.

چه کار کنیم که با گوگل ادز سایتمان در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرد؟

شاید بیشتر ما اولین راه فعالیت های سئویی به ذهنمان برسد، اما سئو یک روش قدیمی و زمان بر است که برای کسب و کارهایی که می خواهند زود نتیجه بگیرند مناسب نیست. پس راه حل مناسب برای این کسب و کارها تبلیغات در گوگل است.

چرا که با تبلیغات در گوگل، سایت شما در کوتاهترین زمان ممکن به مخاطبان هدف خود نمایش داده می شود و باعث می شود مخاطبان زیادی را در سایت خود جذب کنیم. در واقع گوگل در ازای دریافت هزینه از ما، وب سایت ما را به کسانی که کلمات کلیدی که آن ها را مشخص کرده ایم و مرتبط با خدمات و محصولات سایت ماست نشان می دهد. اما چگونه؟ 

در ابتدا باید بدانیم که برای اینکه گوگل به ما کمک کند و تبلیغات انجام دهد باید یک اکانت تبلیغات گوگل داشته باشیم.

در این قسمت از مقاله به این می پردازیم که چگونه یک اکانت تبلیغات گوگل داشته باشیم؟

کار سخت و پیچیده ای نیست و فقط باید با وارد شدن به سایت اصلی

گوگل ادز یک اکانت بسازیم.

آدرس اصلی سایت:

https://ads.google.com

بعد از ساختن اکانت، باید آن را شارژ کنیم که بتوانیم از آن استفاده کنیم. برای شارژ کردن حساب خود به دلیل تحریم، برای افراد داخل ایران امکان پذیر نیست و باید با کمک شرکت های تبلیغاتی انجام شود.و بعد از شارژ کردن آن باید کمپین تبلیغات ایجاد کنیم.

کمپین تبلیغات گوگل شامل: کلمات کلیدی، متن مناسب برای تبلیغات و… می شود.

بهتر است هر دو مورد را تعریف کنیم تا واضح تر به آن ها بپردازیم.

کلمات کلیدی چه کلماتی هستند؟

کلماتی مرتبط با خدمات و کسب و کار خودمان که وخاطب به محض سرچ کردن آنها سایت ما برایشان نمایش داده شود. انتخاب کلمات کلیدی برای گوگل ادز و رتبه ی سایت ما اهمیت زیادی دارند. چرا که همین کلمات هستند که تعیین می کنند چه کسانی سایت و تبلیغات ما را مشاهده کنند. باید یک لیست از کلمات کلیدی تهیه کنیم و در گوگل ادز وارد کنیم که مخاطبان هدف ما با سرچ کردن آنها سایت ما برایشان نمایش داده شود و همچنین بهتر است هر دسته از کلمات مشابه را دسته بندی کنیم که اصطلاحا به این کار ادگروپ گفته می شود.

متن تبلیغاتی چه نوع متنی است؟

در این مرحله باید برای هر ادگروپ یک متن تبلیغاتی بنویسیم. تا وقتی افراد کلمات کلیدی را سرچ کردند، متن های تبلیغاتی به آن ها نمایش داده شود.

برسیم به سوال آخر و اصلی مقاله که هزینه تبلیغات گوگل چقدر است؟

جالب است بدانید هزینه تبلیغات کاملا به خود شما بستگی دارد و شما تعیین می کنید. همین موضوع از دلایل اصلی محبوبیت گوگل ادز به شمار می رود. که هزینه تبلیغات را در اختیار دارید و فقط با هربار کلیک کاربر بر روی سایت شما هزینه ای کسر می شود.

این هزینه می تواند از چند صد تومان تا چند صد هزارتومان متفاوت باشد و جالب آنپکه برای این هزینه می توانید سقف قرار دهید مثلا تعیین می کنید تا دویست هزار تومان. و گوگل در طول روز فقط به همان مبلغ برای شما تبلیغ می کند.